• ריטריט יוגה יוון יוגה טרוולס

המורים שלנו

ניסים אמון
סופר ומרצה על חכמת המזרח. זן מאסטר ונזיר בודהיסט לשעבר. כתב שישה ספרים על בודהיזם, זן וטאואיזם. ניסים אמון נולד למשפחה חילונית בירושלים בשנת 1963. הוא שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת הנח"ל ובמסגרת זו השתתף במלחמת לבנון הראשונה. לאחר שירותו הצבאי יצא לטיול במזרח הרחוק ושם פגש בבודהיזם. אמון הצטרף למנזר הוןא-גה-סה בקוריאה ובו למד אצל זן-מאסטר סונג-סאן במטרה להפוך לנזיר זן. בהמשך נדד אמון ליפן שם הפך לתלמידו של זן-מאסטר נישיג'ימה ממסדר הסוטו-זן, ממנו למד את עקרונות הדארמה וקיבל הסמכה כזן-מאסטר. כנזיר נודד, אמון למד גם במנזרי היער בתאילנד ובמנזרים טיבטיים בהודו ונפאל. את הכשרתו במזרח הרחוק סיים אמון בהודו, במרכז של אושו בפונה, שם לימד זן במשך שנה ונחשף לשיטות לריפוי פצעים רגשיים כדרך חיונית להשגת האיזון הפנימי. עם חזרתו לישראל, הקים אמון את המגמה לתודעה גבוהה במכללת מדיסין, לימד שם במשך שש שנים, וכן פרסם מספר ספרים ושני דיסקים של מוזיקת מדיטציה. אמון התחתן עם מרב ובשנים 2001-2008 עבר להתגורר באי היווני פארוס, שם הקים מרכז סדנאות ומדיטציה בשם טאו'ס. בתקופה זו נולדו לו שני ילדים, ובמהלכה השלים את פיתוחה של שיטת טיפול חדשה בשם טרילותרפיה. כיום מעביר ניסים קורסים שנתיים להכשרת מלווי טרילותרפיה וסדנאות סוף שבוע ברחבי הארץ והעולם בנושא "סוד האושר הפנימי", המדגישות את האפשרות להיות מאושרים באמצעות השיח הטרילותרפי בין הראש, הרגש והאני האמיתי הקיים בתוכנו. בנוסף פרסם ניסים מספר ספרים בעברית ובאנגלית, ביניהם "חכמת המזרח", "סוד האושר הפנימי" ותרגום ל"ספר הטאו". "ולפתע מופיע האושר שהיה שם כל הזמן ולא הצליח לצאת החוצה. בתוך הבצל מסתתר יהלום. אם רק נקלף קצת את הבצל, אור גדול ייצא החוצה, קסם מופלא החבוי בכל אחד מאיתנו." (ניסים אמון, 2007)
אייל צ'חנובסקי
מבכירי מורי האשטנגה בארץ וחלוץ המורים שלימד את תרגול המייסור המסורתי. איל החל לתרגל בשנת 1996 בני-יורק ,זמן קצר לאחר מכן נסע למייסור שבהודו ותרגל תחת הדרכתו של אבי שיטת האשטנגה שרי ק. פאטבהי ג׳ויס. בשנת 2000 סיים קורס מורים ב-Jivamukti Yoga בניו-יורק ולאחר מכן למד ועבד כאסיסטנט של ריצ׳ארד פרימן בקולורדו. לאורך השנים המשיך את לימודיו עם מורי יוגה בכירים בשיטות שונות וכן הוסמך כמטפל בשיטת אינגרציה מבנית (Rolfing). איל משלב באופן ייחודי בין ידע מסורתי עמוק לבין חופש וחקירה כנה ואישית המאפשרים לתלמידים שלו לחקור את דרך היוגה בגישה אותנטית שאינה דוגמתית. היה מן המורים הראשונים שלנו עוד מימי סיני האהובים...
ראם הראובני
ראם הראובני מתרגל מעל 20 שנה ומלמד יוגה משנת 98, תחילה בחו"ל ומשנת 2002 בארץ. בשנת 2003 הקים את "פראנה יוגה" סטודיו ליוגה במרכז הארץ. ראם מעביר קורסי מורים ליוגה, כיום חי בצפון הארץ ומלמד יוגה מסוג ויניאסה ברוח השאדו יוגה בצפון הארץ ובתל אביב.
דניאל מועלם
דניאל, בן 43, מדריך טיולים במרוקו כבר 10 שנים. הוא נולד באנגליה, בן לאם אנגליה ואבא ממצרים, ודובר שפות רבות, ביניהן אנגלית, ערבית ועברית כמובן. חוץ מהדרכת טיולים, דניאל הוא גם צלם גלישה, מחובר מאוד לתרבות של מרוקו, לאנשים ולמוזיקה המקומית.
רוי לונדנר
מטפל במגע וחוקר את תנועת הגוף האנושי למעלה מ-12 שנה. למד באוסטרליה ובארץ, בעל ידע רחב בטכניקות לעבודה עם פאשייה (פאסיבית ואקטיבית) ושימוש בטריגר פוינטס לעבודה עם השריר. מפתח שיטת londner therapy.
ענת כוכבי רון
מלמדת יוגה מזה 25 שנים. בוגרת קורסי מורים לשיבננדה יוגה, ויני יוגה וקורס מורים בכירים לויג’נאנה יוגה בהנחית אורית סן גופטה. מלמדת בוינגיט ובבית ינאי. מלמדת קבוצות מבוגרים ואוכלוסיות עם בעיות רפואיות.
אביגיל אריאלי
אביגיל אריאלי מתרגלת יוגה כבר מעל 20 שנה ומלמדת שיעורי ויניאסה בסטודיו מ2005. את תחילת דרכה בעולם היוגה שילבה עם פעילותה כשחקנית ומנחת טלוויזיה. היא תרגלה יוגה אצל גילי חרובי משנת 1990 בשיטת האשטאנגה והויניאסה, כאשר לאחר מספר שנים החליטה לעבור קורס על מנת שתוכל להפוך למורה באשטנגה. בשנת 2004 גילתה את הויניאסה יוגה והתאהבה. לאחר שנה החליטה לעבור קורס הוראה בויניאסה בהדרכת אובי ליפשיץ. הכשרתה של אביגיל לא הסתיימה כאן. היא החליטה עברה בנוסף קורס הוראה ביוגה, אצל גיל זולברג, להבנת ליקויים במערכת היציבה. החיבור של אביגיל לעולם היוגה הוא כמו סיפור אהבה. בעיניה, היוגה עבורה היא המאהבת הקלאסית, שמציפה בה את הדברים היפים בעצמה. היוגה משמשת עבורה כשיטה שעוזרת בריפוי העצמי, מחבקת אותה ומעצימה אותה, יחד עם הענקת שחרור שמוציא ממנה נדיבות גדולה.
עדן גרשון
עדן היא מורה ומטפלת באמצעות יוגה. מעבירה סדנאות (ריטריטים) של יוגה בארץ ובעולם. מלמדת שיעורים טיפוליים וכמו כן במרכז יוגה בהרמוסה/סנטה תרזה, קוסטה ריקה. עדן למדה הוראה בשיטת איינגר יוגה, ונוסעת להשתלמות מדי שנה במרכז איינגר אשר בפונה, הודו. עדן מעבירה גם שיעורי "פאשיה יוגה" - שיטה שפיתחה עם רוי לונדר העוסקים במגע טיפולי, טכניקות של יוגה טיפולית בשילוב עם עבודה פאשיילית לפתיחת הידבקויות והגברת טווח תנועה ושיפור היציבה.
עידית ספיירו
ממייסדי יוגה טרוולס. בוגרת אוניברסיטת "Leeds", רקדנית, כוריאוגרפית, מלמדת פילאטיס משנות ה- 80. התחילה ללמד ב"London contemporary Dance School", בנוסף להיותה מורה לפילאטיס מלמדת תנועה בבית הספר למשחק של ניסן נתיב.
צאלה טמיר
מורה בכירה משנת 1994.  מהדמיות הבולטות בתחום הפילאטיס בישראל.  למדה והוסמכה ללמד את השיטה בphysical mind institute שבארה"ב ע"י Jillian Hessel - מהמורות המובילות בתחום. לאחר תום הכשרתה הוזמנה צאלה לעבוד אצל  Jillian שם נפגשה עם מגוון רחב של אוכלוסיות, ממקרים שיקומיים עד ספורטאי-על כמו ה:  Lakers  L.A. שימשה בעבר מנהלת מקצועית של סטודיו דרור רז. כיום היא בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בקיבוץ גבעת ברנר.
אביטל איזנשטט
מורה בכירה לפילאטיס. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה במכללה האקדמית ת"א-יפו ותואר שני בלימודי תרבות. בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בתל אביב. לימודי פילאטיס מזרן ומכשירים מבית Physical Mind והגימנסיה. מלמדת הסמכה למדריכי פילאטיס בגימנסיה - בית הספר להסמכת מדריכי כושר ותנועה. מלמדת בהשתלמויות וכנסים רבים ברחבי הארץ.
מייכלי רותם
מהמורות הבכירות לפילאטיס בישראל. בעלת תואר ראשון בחינוך גופני מטעם וינגייט (המכללה ע"ש זינמן) עם התמחות במחול ולימודי פילאטיס מטעם Physical Mind Institute ורייל איזקוביץ. מלמדת משנת 1996 פילאטיס מזרן ומכשירים. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מגוון אוכלוסיות: ספורטאים, רקדנים, מבוגרים, נשים בהריון ועוד. מלמדת בקורסי הסמכה למדריכי פילאטיס בג'ימנסיה – ביה"ס להסמכת מדריכי כושר ותנועה. מלמדת בהשתלמויות וכנסים רבים ברחבי הארץ. בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בתל-אביב בשותפות עם אביטל איזנשטט.
הילה יערי
מדריכת מזרן ומכשירים מ- 2005, בעלים של STUDYA, סטודיו מזרן ומכשירים בקיבוץ נען 16 שנה. מעבירה שיעורי מדריכים וסדנאות ורכזת קורסי הדרכת פילאטיס מזרן מטעם הג׳ימנסיה.
רינת ריינה
מורה בכירה לאשטנגה יוגה, מלמדת למעלה מ 20 שנה. אחרי שנים רבות של לימוד שיטת האשטנגה למתרגלים אני נרגשת לספק מרחב למידה לתלמידים המבקשים להעמיק את הידיעות שלהם בתרגול וכן לאלה הצמאים ללמוד כדי להעביר אותה הלאה לאחרים. רינת היא תלמידתם של גרהאם וליאוני, ג'ונתן פישר, שמעון בן אבי, גלעד ומירי חרובי, ד"ר שנקנאריינה ג'ויס מהודו בפארניאמה ומדיטציה. רינת מוסמכת כמטפלת בתאי יוגה תרפי. עורכת דין בהכשרתה. מקדישה את חייה ועשייתה בעשורים האחרונים ללימודי יוגה, גוף ונפש.
ענבל באבא
מורה ליוגה ברוח הויניאסה, מלמדת במושב גבעת ח״ן במרכז. התרגולים עם ענבל משלבים חקירה של הגוף, תנועה ונשימה, על מנת להביא את עצמנו לחוזק וגמישות פיזית ומחשבתית ולאיזון אנרגטי.
למדה בבית הספר Om Shanti ברישיקש, הודו. בעלת תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית.