• חופשות יוגה, פילאטיס ומדיטציה בעולם - יוגה טרוולס

המורים שלנו

ניסים אמון
סופר ומרצה על חכמת המזרח. זן מאסטר ונזיר בודהיסט לשעבר. כתב שישה ספרים על בודהיזם, זן וטאואיזם. ניסים אמון נולד למשפחה חילונית בירושלים בשנת 1963. הוא שירת בצה"ל כלוחם בחטיבת הנח"ל ובמסגרת זו השתתף במלחמת לבנון הראשונה. לאחר שירותו הצבאי יצא לטיול במזרח הרחוק ושם פגש בבודהיזם. אמון הצטרף למנזר הוןא-גה-סה בקוריאה ובו למד אצל זן-מאסטר סונג-סאן במטרה להפוך לנזיר זן. בהמשך נדד אמון ליפן שם הפך לתלמידו של זן-מאסטר נישיג'ימה ממסדר הסוטו-זן, ממנו למד את עקרונות הדארמה וקיבל הסמכה כזן-מאסטר. כנזיר נודד, אמון למד גם במנזרי היער בתאילנד ובמנזרים טיבטיים בהודו ונפאל. את הכשרתו במזרח הרחוק סיים אמון בהודו, במרכז של אושו בפונה, שם לימד זן במשך שנה ונחשף לשיטות לריפוי פצעים רגשיים כדרך חיונית להשגת האיזון הפנימי. עם חזרתו לישראל, הקים אמון את המגמה לתודעה גבוהה במכללת מדיסין, לימד שם במשך שש שנים, וכן פרסם מספר ספרים ושני דיסקים של מוזיקת מדיטציה. אמון התחתן עם מרב ובשנים 2001-2008 עבר להתגורר באי היווני פארוס, שם הקים מרכז סדנאות ומדיטציה בשם טאו'ס. בתקופה זו נולדו לו שני ילדים, ובמהלכה השלים את פיתוחה של שיטת טיפול חדשה בשם טרילותרפיה. כיום מעביר ניסים קורסים שנתיים להכשרת מלווי טרילותרפיה וסדנאות סוף שבוע ברחבי הארץ והעולם בנושא "סוד האושר הפנימי", המדגישות את האפשרות להיות מאושרים באמצעות השיח הטרילותרפי בין הראש, הרגש והאני האמיתי הקיים בתוכנו. בנוסף פרסם ניסים מספר ספרים בעברית ובאנגלית, ביניהם "חכמת המזרח", "סוד האושר הפנימי" ותרגום ל"ספר הטאו". "ולפתע מופיע האושר שהיה שם כל הזמן ולא הצליח לצאת החוצה. בתוך הבצל מסתתר יהלום. אם רק נקלף קצת את הבצל, אור גדול ייצא החוצה, קסם מופלא החבוי בכל אחד מאיתנו." (ניסים אמון, 2007)
דריה איל
בעלת סטודיו ברשפון home studio rishpon. בעלת תואר שני במדעי הרפואה (בעברי הייתי מדענית בחברות ביוטכנלוגיה) "דרך משברים אישיים בחיי נחשפתי ליוגה לפני כעשור. היוגה פתחה את ליבי והצ'י קונג חיזק את שורשיי. את כל מה שעזר לי הלכתי ולמדתי כדי לקבל את הזכות להעביר את זה הלאה. אני מורה ליוגה ויניאסה (אובי ליפשיץ) ואשטנגה (דייויד סוונסון), מורה לצ'י קונג (שנג זן, מאסטר לי ג'ונפנג ו wisdom healing qi qong מאסטר מינגטונג גו) מנחה מדיטציות מיינדפולס (טאואיסטיות ומערביות), מלמדת ומטפלת באמצעות נשימה במצבי סטרס. מטפלת בדמיון מודרך (NLP) ואימון הוליסטי (רידמן) מטפלת ביוגה תרפיה (דר' גיל זולברג) ובמגע (עיסוי תאילנדי עם אלפונס טרשל, אוסתאו תאי מסאג' עם דויד לוט) מדריכת פילאטיס קלאסי (מכשירים ומזרן). מרצה בכנסים על אנטיאייג'ינג ונשימה אל תוך מערכות יחסים. באמתחתי ארגז כלים רחב, מקורסים וסדנאות אותם אני לומדת כתלמידה נצחית, הכל נאסף תמיד למפגש של רגע, למגע נשימה ותנועה."
סאני עזיקרי כרמל
סאני היא ספורט תרפיסטית – שיקום פציעות ספורט ומדריכת שיקום תנועתי ומורה בכירה לפילאטיס. היא מכשירה מדריכים לפילאטיס מזרן במכון וינגייט - בית הספר למאמנים מעל ל15 שנה. מלמדת בכנסים שונים ברחבי הארץ, מעבירה הרצאות השראה לנשים, שיעורים מיוחדים כדורי עיסוי, מדיטציה, ומתיחות.
מאי מיוחס
מדריכת יוגה ברוח האשטנגה. בעלת סטודיו ליוגה וקליניקה במרכז תל אביב.
למדה בבית הספר ליוגה Rishikul yogashala, rishikesh, הודו.  בוגרת לימודי פסיכותרפיה הוליסטית במכללת תלתן. בוגרת לימודי הומיאופתיה בבית ספר להומיאופתיה "ויטאל".
אייל צ'חנובסקי
מבכירי מורי האשטנגה בארץ וחלוץ המורים שלימד את תרגול המייסור המסורתי. איל החל לתרגל בשנת 1996 בני-יורק ,זמן קצר לאחר מכן נסע למייסור שבהודו ותרגל תחת הדרכתו של אבי שיטת האשטנגה שרי ק. פאטבהי ג׳ויס. בשנת 2000 סיים קורס מורים ב-Jivamukti Yoga בניו-יורק ולאחר מכן למד ועבד כאסיסטנט של ריצ׳ארד פרימן בקולורדו. לאורך השנים המשיך את לימודיו עם מורי יוגה בכירים בשיטות שונות וכן הוסמך כמטפל בשיטת אינגרציה מבנית (Rolfing). איל משלב באופן ייחודי בין ידע מסורתי עמוק לבין חופש וחקירה כנה ואישית המאפשרים לתלמידים שלו לחקור את דרך היוגה בגישה אותנטית שאינה דוגמתית. היה מן המורים הראשונים שלנו עוד מימי סיני האהובים...
ראם הראובני
ראם הראובני מתרגל מעל 20 שנה ומלמד יוגה משנת 98, תחילה בחו"ל ומשנת 2002 בארץ. בשנת 2003 הקים את "פראנה יוגה" סטודיו ליוגה במרכז הארץ. ראם מעביר קורסי מורים ליוגה, כיום חי בצפון הארץ ומלמד יוגה מסוג ויניאסה ברוח השאדו יוגה בצפון הארץ ובתל אביב.
דניאל מועלם
דניאל, בן 43, מדריך טיולים במרוקו כבר 10 שנים. הוא נולד באנגליה, בן לאם אנגליה ואבא ממצרים, ודובר שפות רבות, ביניהן אנגלית, ערבית ועברית כמובן. חוץ מהדרכת טיולים, דניאל הוא גם צלם גלישה, מחובר מאוד לתרבות של מרוקו, לאנשים ולמוזיקה המקומית.
רוי לונדנר
מטפל במגע וחוקר את תנועת הגוף האנושי למעלה מ-12 שנה. למד באוסטרליה ובארץ, בעל ידע רחב בטכניקות לעבודה עם פאשייה (פאסיבית ואקטיבית) ושימוש בטריגר פוינטס לעבודה עם השריר. מפתח שיטת londner therapy.
אורית סלנט
אורית מורה ליוגה כבר 15 שנה. היא הוסמכה בשיטת אשטנגה אצל שמעון בן אבי, בנוסף השתלמה בקורסים בשיטת איינגר ובנושא נשים בהריון. "בעבודתי אני משלבת בין מספר שיטות. בין האשטנגה לאיינגר. המוטו שלי הוא לראות מי המתרגלים ולהתאים עצמי ליכולתם. תוך שילוב שיטות הלימוד שלמדתי והתנסיתי".
ענת כוכבי רון
מלמדת יוגה מזה 25 שנים. בוגרת קורסי מורים לשיבננדה יוגה, ויני יוגה וקורס מורים בכירים לויג’נאנה יוגה בהנחית אורית סן גופטה. מלמדת בוינגיט ובבית ינאי. מלמדת קבוצות מבוגרים ואוכלוסיות עם בעיות רפואיות.
אורלי שביט
אורלי התנסתה לראשונה בפילאטיס בסדנה שלנו בסיני, התאהבה, והחל משנת 2005 מלמדת פילאטיס מזרן ומכשירים. לימדה בסטודיו של דרור רז בסוזאן דלל ובסטודיו מובילים בהרצליה. כיום מלמדת בסטודיו מכשירים שבבעלותה. אורלי גם מטפלת בשיטת אילן לב. 
 
אביגיל אריאלי
אביגיל אריאלי מתרגלת יוגה כבר מעל 20 שנה ומלמדת שיעורי ויניאסה בסטודיו מ2005. את תחילת דרכה בעולם היוגה שילבה עם פעילותה כשחקנית ומנחת טלוויזיה. היא תרגלה יוגה אצל גילי חרובי משנת 1990 בשיטת האשטאנגה והויניאסה, כאשר לאחר מספר שנים החליטה לעבור קורס על מנת שתוכל להפוך למורה באשטנגה. בשנת 2004 גילתה את הויניאסה יוגה והתאהבה. לאחר שנה החליטה לעבור קורס הוראה בויניאסה בהדרכת אובי ליפשיץ. הכשרתה של אביגיל לא הסתיימה כאן. היא החליטה עברה בנוסף קורס הוראה ביוגה, אצל גיל זולברג, להבנת ליקויים במערכת היציבה. החיבור של אביגיל לעולם היוגה הוא כמו סיפור אהבה. בעיניה, היוגה עבורה היא המאהבת הקלאסית, שמציפה בה את הדברים היפים בעצמה. היוגה משמשת עבורה כשיטה שעוזרת בריפוי העצמי, מחבקת אותה ומעצימה אותה, יחד עם הענקת שחרור שמוציא ממנה נדיבות גדולה.
דליה מנטבר
דליה מנטבר היא מאסטר בפילאטיס, בעלת רשת מכוני פילאטיס וביה"ס להכשרת מדריכי פילאטיס על פי דליה מנטבר. כמו כן, מנחה דליה סדנאות ותוכניות טלוויזיה.
עדן גרשון
עדן היא מורה ומטפלת באמצעות יוגה. מעבירה סדנאות (ריטריטים) של יוגה בארץ ובעולם. מלמדת שיעורים טיפוליים וכמו כן במרכז יוגה בהרמוסה/סנטה תרזה, קוסטה ריקה. עדן למדה הוראה בשיטת איינגר יוגה, ונוסעת להשתלמות מדי שנה במרכז איינגר אשר בפונה, הודו. עדן מעבירה גם שיעורי "פאשיה יוגה" - שיטה שפיתחה עם רוי לונדר העוסקים במגע טיפולי, טכניקות של יוגה טיפולית בשילוב עם עבודה פאשיילית לפתיחת הידבקויות והגברת טווח תנועה ושיפור היציבה.
עידית ספיירו
ממייסדי יוגה טרוולס. בוגרת אוניברסיטת "Leeds", רקדנית, כוריאוגרפית, מלמדת פילאטיס משנות ה- 80. התחילה ללמד ב"London contemporary Dance School", בנוסף להיותה מורה לפילאטיס מלמדת תנועה בבית הספר למשחק של ניסן נתיב.
יגאל קוטין

מרכז המגמה האירוודית במכללת רידמן. מטפל איורוודי, נטורופת והרבליסט קליני. מתמחה בניקוי הגוף מרעלים, מטפל ומרפא, מלווה תהליכי שינוי לאורח חיים בריא ותזונה מיטיבה למעלה 10 שנים. הקים את מגמת האיורוודה במכללת רידמן ומרכז המגמה במשך מספר שנים, מרצה בכיר במגמת הנטורפתיה במכללת רידמן במגוון תחומים: צמחי מרפא, תזונה, ניקוי רעלים ועוד.

עדי חנן
רקדנית, מדריכת תנועה ומאמנת לחיים של איזון מזה 12 שנה. חייה וחווה גוף על כל רבדיו. תופסת את הגוף הפיזי כמשכנה של הנפש ושואפת להטיבו. ממשיכה להתאמן, להסתקרן ולהתפתח בשלל שיטות: מחול, טיפול במגע, יוגה, ג'ירוטוניק ופילאטיס.
צאלה טמיר
מורה בכירה משנת 1994.  מהדמיות הבולטות בתחום הפילאטיס בישראל.  למדה והוסמכה ללמד את השיטה בphysical mind institute שבארה"ב ע"י Jillian Hessel - מהמורות המובילות בתחום. לאחר תום הכשרתה הוזמנה צאלה לעבוד אצל  Jillian שם נפגשה עם מגוון רחב של אוכלוסיות, ממקרים שיקומיים עד ספורטאי-על כמו ה:  Lakers  L.A. שימשה בעבר מנהלת מקצועית של סטודיו דרור רז. כיום היא בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בקיבוץ גבעת ברנר.
אביטל איזנשטט
מורה בכירה לפילאטיס. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה במכללה האקדמית ת"א-יפו ותואר שני בלימודי תרבות. בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בתל אביב. לימודי פילאטיס מזרן ומכשירים מבית Physical Mind והגימנסיה. מלמדת הסמכה למדריכי פילאטיס בגימנסיה - בית הספר להסמכת מדריכי כושר ותנועה. מלמדת בהשתלמויות וכנסים רבים ברחבי הארץ.
מייכלי רותם
מהמורות הבכירות לפילאטיס בישראל. בעלת תואר ראשון בחינוך גופני מטעם וינגייט (המכללה ע"ש זינמן) עם התמחות במחול ולימודי פילאטיס מטעם Physical Mind Institute ורייל איזקוביץ. מלמדת משנת 1996 פילאטיס מזרן ומכשירים. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מגוון אוכלוסיות: ספורטאים, רקדנים, מבוגרים, נשים בהריון ועוד. מלמדת בקורסי הסמכה למדריכי פילאטיס בג'ימנסיה – ביה"ס להסמכת מדריכי כושר ותנועה. מלמדת בהשתלמויות וכנסים רבים ברחבי הארץ. בעלת סטודיו לפילאטיס מכשירים בתל-אביב בשותפות עם אביטל איזנשטט.
אבי טווינה
המפגש הראשון שלי עם היוגה היה בזמן שהתלבטתי האם להיכנס לשיעור מחול מודרני או לשיעור יוגה. בלי שהיה לי מושג לאן אני נכנס, בחרתי בכיתת היוגה, עד היום אני שם. בתחילת הדרך ,תירגלתי אשטנגה יוגה ובאופן טבעי עברתי קורס מורים תחת הדרכתו של שמעון בן אבי. לאחר מכן גיליתי את עולם הויניאסה והרגשתי שמצאתי את עצמי שם, הפתיחות, היצירתיות והורסטיליות שבתרגול יוגה וכמו כן , הנכונות לתרגל מה שמרגיש נכון ביחס לאותו רגע ולאותה תקופה. כיום התרגול שלי הוא דינמי ותנועתי , אך איננו “רץ”. אני אוהב תרגול זורם ויחד עם זאת מאפשר לעצמי לדייק ולא למהר לשום מקום.
דליה שסטצקי
למדה הדרכת מורים בישראל ובאנגליה ומוסמכת כמדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים משנת 2008. דליה ייסדה וניהלה במשך שש שנים את I love Pilates-  סטודיו לפילאטיס בלונדון. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית וממשיכה במחקר הבלתי נגמר להבנת הקשרים המדהימים בין הגוף והנפש
 
 
אמילי שיין
אמילי נולדה בישראל וגדלה בארה"ב, שם החל המסע שלה בעולמות הגוף-נפש, דרך ריקוד, יוגה וטיפול הוליסטי. לאמילי הכשרות רבות: למדה קורס מורי יוגה בשיטת אשטנגה-ויניאסה בישראל, יוגה אלמנטלית בבאלי, יוגה נשית בפורטוגל ועוד. כיום אמילי מתגוררת בתל אביב ומלמדת יוגה במרכז תל אביב. אמילי לוקחת חלק כמורה מובילה בפרויקט הנפלא Yoga To The People וכותבת במגזין ה yoga journal. 
סגירת תפריט