• טיולים עם ניסים אמון

טיולים עם ניסים אמון

לטייל, להתפלל, לאהוב

אלפים נסעו אליו ליוון כדי להשתתף בסדנאות שלו, היום מעדיף ניסים אמון לגור בישראל ולנסוע איתכם מסביב לעולם. תופעה

קישור לכתבה המקורית ב"רשת 13"

סוכות 2016. שדה התעופה במאהה, איי סיישל, התור לטיסה לישראל כבר משתרך. מאחד האוטובוסים שחונים ברחבה יורדת קבוצת אנשים גדולה, שמחה, צוחקת וצוהלת. "מי אלה ומדוע הם כל כך מאושרים?" תוהים האנשים שבתור. איי סיישל הוא יעד שמזמן אליו בעיקר זוגות בירח דבש, מקסימום משפחה שחוגגת יומולדת עגול לאחד ההורים. הקבוצה המגובשת הזו לא נראתה כך בטיסת ההגעה לסיישל. אז הם הגיעו אחד אחד, או בזוגות, באו לשלב חופשת בטן-גב באחד המלונות המפוארים באיים, חשבו לנוח, ואולי לשמוע איזו הרצאה שיעביר הזן מאסטר המפורסם בישראל, אבל משהו קרה שם על החוף. בין הרצאה לסשן מדיטציה, בין תרגול יוגה בבוקר לבין מסיבה בלילה, התרחש הקסם הזה: אנשים מתחברים לניסים, מתחברים זה לזה, ובעיקר מתחברים לעצמם. וזו לא הפעם הראשונה.

"אני מוציא טיולים רוחניים למקומות שונים בעולם כבר הרבה שנים," מספר איל ענבי, המנכ"ל של יוגה טרוולס, "אך תופעה כזו אף פעם לא ראיתי. מורה שמצליח להכניס כל כך הרבה שמחה ושובבות לנושאים רוחניים כבדים". איל בוחר מקומות ייחודיים המתאימים לסדנאות של ניסים אמון, וכך נולדים טיולים עם ערך מוסף. בארבע השנים האחרונות הוציא ניסים טיול בנושא בודהיזם בתאילנד, טיול ניקוי גוף ונפש עם טיפולי אירוודה בסרי-לנקה, שייט על נהג המקונג בויאטנם וקמבודיה, ועוד. בינואר 2019 ייצא טיול מיוחד של שבועיים במיינמר ובורמה, ומתבשלת גם סדנה באי החלומי מאוריציוס.

(ראובן רפוצ׳ינסקי)

ניסים מסביר שטיולים הם יוגה למיינד, מרחיבים את הדעת ומפציצים את התודעה עם דברים חדשים. הם מראים לנו שאנשים בעולם חיים אחרת, שלכולם יש חיים מלאים ולכן האפשרויות הן בלתי מוגבלות. מסעות הם הרפתקה מסעירת חושים, שגורמת להתאהב כל פעם מחדש בחיים. ניסים אמון נולד למשפחה חילונית בירושלים בשנת 1963. הוא שירת בצה"ל כלוחם בנח"ל ובמסגרת זו השתתף במלחמת לבנון הראשונה. לאחר שירותו הצבאי יצא לטיול במזרח הרחוק ושם פגש בבודהיזם והתאהב.
אמון הפך להיות הנזיר הישראלי הראשון בקוריאה, תחת זן-מאסטר סונג-סאן. בהמשך נדד ליפן שם הפך לתלמידו של זן-מאסטר נישיג'ימה ממסדר הסוטו-זן, ממנו למד את עקרונות הדארמה וקיבל הסמכה כזן-מאסטר. כנזיר נודד, אמון למד גם במנזרי היער בתאילנד ובמנזרים טיבטיים בהודו ונפאל. את הכשרתו במזרח הרחוק סיים אמון בהודו, במרכז של אושו בפונה, שם לימד זן במשך שנה ונחשף לשיטות לריפוי פצעים רגשיים כדרך חיונית להשגת האיזון הפנימי. במשך השנים עמל על פיתוח שיטת טיפול חדשה בשם טרילותרפיה. כיום מעביר ניסים קורסים שנתיים להכשרת מלווי טרילותרפיה וסדנאות סוף שבוע בזיכרון יעקב בנושא "סוד האושר הפנימי", המדגישות את האפשרות להיות מאושרים באמצעות השיח הטרילותרפי בין הראש, הרגש והאני האמיתי הקיים בתוכנו. בנוסף פרסם ניסים מספר ספרים בעברית ובאנגלית, ביניהם "חכמת המזרח", "סוד האושר הפנימי" ותרגום ל"ספר הטאו".

ניר חרובי, בת 28, נרשמה לטיול לתאילנד לפני שנה אחרי שקראה את אחד מספריו והתרשמה ממנו עמוקות. היא החליטה להירשם לטיול לבד, עם לא מעט חששות. "כבר הייתי בתאילנד מספר פעמים, אבל כששמעתי שניסים מוציא טיול ידעתי שאני רוצה להירשם כי סקרן אותי מי הוא האדם וגם כי ידעתי שטיול במזרח איתו חייב להיות הדבר הטוב ביותר."

"דמיינתי את ניסים כאדם מרוחק, חשבתי שהוא יקדיש לנו שעה ביום, ופגשתי אדם פתוח, חם ואוהב, לאורך הטיול הוא היה נטו בשביל כולם, והדבר החשוב הוא שראו שהוא נהנה מאוד. בנוסף, מסלול הטיול חשף בעיני תאילנד שמעולם לא הכרתי. שהינו במקומות מיוחדים, בתוליים, שמתאימים לתכנים של ניסים", מספרת חרובי.

עידן דינאי, עורך דין ומרתוניסט, נרשם לטיול לתאילנד למרות שבכלל לא הכיר את ניסים. "קיבלתי המלצה מחברים ורציתי לחוות טיול שונה מבחינת המכלול. היו לי חששות לפני: לקחתי בחשבון שאולי הרעיון של הרוחניות לא ידבר אלי, פחדתי שאני מגיע לכת או לגורו. בפועל הייתה לי חוויה מהממת ואני ממליץ עליה לכל אחד. ניסים האיר את עיני לגבי תפיסת העולם של המזרח. בעקבות המפגש איתו אני ממשיך להגיע להרצאות שלו בארץ".

"עם ניסים אי אפשר לדעת מה הולך לקרות," מספר איל ענבי, שמלווה את הקבוצות של ניסים מטעם "יוגה טרוולס", "פתאום הוא עושה מסיבת ריקודים באמצע היום. הוא רואה מנזר בדרך, עוצר את האוטובוס ומכניס את כל הקבוצה לתוך החדר של ראש המנזר ושואל אותו שאלות על החיים. ניסים עושה הליכות ביער בחיפוש אחר עץ מיוחד, או תרגילי שאלות לאנשים שלא מכירים. אתה יכול למצוא את עצמך במדיטציה בבית קברות, ובאותו הלילה לרקוד שיכור במועדון לילה. לא יודע איך הוא עושה את זה, אבל בסוף כולם מתאהבים. או בו, או אחד בשני, או בעצמם."

 

הטיולים הקרובים של ניסים אמון:

מסע של פעם בחיים לבורמה

טיול בפסח אל ארץ השמש העולה– יפן