• יוגה ביוון יולי 2019 מורים

על אהבה בטיולי יוגה של יוגה טרוולס

מאת איל ענבי:

"רומנטיקה היא חלק בלתי נפרד מן המסעות שלנו בעולם לאורך השנים. אנשים מכירים, מטיילים, משחררים עכבות, הלב נפתח והם מרשים לעצמם יותר. לפעמים זה אורך לילה, לפעמים זה רומן של טיול, לעיתים זה ממשיך ל"חיים האמיתיים" ואורך שבועות, חודשים, שנים.

כפי שאדם לא שוכח את האהבה הראשונה שלו, כך אני לא שוכח את הזוג הראשון שנולד בסדנה שלי. זה קרה בשנה שבה התחלנו: 2002. מצד אחד: מישהי שהייתה יורדת איתנו בכל חודש לסיני, ומהצד השני- מישהו שסירב באופן סדרתי להצטרף לסדנאות שלנו, למרות שהיה חבר קרוב של המורה לפילאטיס, עד שפעם אחת נכנע. נכנע – והתאהב בלקוחה המתמידה J הם הפכו לזוג, נישאו והקימו משפחה. מדי פעם אני פוגש את אחד מהם בטיול עם הכלב או אצל הירקן – וזה מעלה חיוך גדול על שפתיי.

ברבות השנים נוצרו עשרות זוגות בטיולים שלנו, מכל הסוגים והמינים. אני כבר לא עוקב ולא זוכר את כולם. אחד מחבריי הקרובים הכיר את אם ילדיו אצלי בסדנה בצ'ירלי, טורקיה, ואין זה סוד שאני בעצמי הכרתי את אם בתי הצעירה גם בסדנאות היוגה והפילאטיס.

בינתיים אלינור גדלה, כבר בת חמש, וחיפשנו בייביסיטר בשכונה – משימה לא פשוטה ביפו, מסתבר. אחרי חיפושים רבים המליצו לנו על ילדה מקסימה בת 15, שגרה רק רחוב מאיתנו. כשהיא הגיעה לביתנו מיד זיהיתי אותה – זאת בתם הבכורה של הזוג הראשון של "יוגה טרוולס". וככה נסגר עוד מעגל בחיים J