• ניסים אמון במרוקו

ריפוי בריקוד

ריפוי בריקוד: הקהילה הרוחנית המחתרתית שתגרום לכם לזוז

 | מאת: יסמין עטר

 

 

זה לא סוד שסטרס מזיק לנו. החיים המודרניים הצפופים הם תופעה שאנחנו רגילים אליה, אך לא מבינים את המשמעויות שלה – לחץ מתרגם את עצמו למחלות וקשיים מסוגים שונים. אנשים רבים חורקים שיניים בלילה, לא מצליחים לישון טוב, לוקחים כדורי הרגעה, אוכלים יותר מדיי בלילה, חושבים ללא הפסקה, לא נפרדים מהטלפון והרשימה נמשכת ונמשכת.

את ניסים אמון אתם בוודאי מכירים כמחבר רב המכר "חכמת המזרח". מי שהביא במידה רבה לתודעה הישראלית את הבודהיזם וחיבר את הספר הרוחני הישראלי הנמכר ביותר בכל הזמנים, מתעסק בסוד האושר הפנימי שכל כך קשה למצוא. את מסע החיפוש הוא התחיל אחרי ששירת בלבנון, יצא למנזרים הרחוקים באסיה ושבע שנים אחר כך הפך לזן מאסטר הישראלי הראשון בדרום קוריאה.

אמון הופיע בטלוויזיה, עורר את המודעות בציבור הרחב, מקיים מאז סדנאות למציאת האושר הפנימי וחינך דור שלם של מדריכים רוחניים שהתפרשו בכל הארץ. כיום ישראל היא מעצמה רוחנית עם קהילות השואפות לחיים בריאים, חינוך אנתרופוסופי, מתרגלות יוגה ומדיטציה וקונות חלב שקדים בחנויות טבע. מה בין זה לבין הסטרס שאתם מרגישים, אתם תוהים? ובכן, אמון טוען שלשבת במדיטציה כל יום זה לא מספיק – חשוב גם לרקוד מדי פעם. מחקרים מראים שמקרי סרטן רבים מופיעים תוך שלוש שנים מאירוע דרמטי שעוברים בחיים, כמו אובדן של מישהו יקר, משבר כלכלי או פרידה קשה. הבשורות הטובות הן שאם עושים יוגה, ספורט ובעיקר רוקדים, הטראומה משתחררת מהגוף וזה עוזר למחלה לעזוב את המערכת.

בריקוד חופשי ומשוחרר הגוף פורק מתחים שהצטברו בו, ומתמודד איתם באמצעות מוזיקה טראנסית. הפעם הנזיר יורד לעיר הגדולה ויוביל מסיבה שתפרוק את המתח, החרדות והדאגה החוצה, ותשפר את מערכת היחסים שבין הראש והרגש.

המסיבהשתתרחש ב-30 בנובמבר ברדינג 3 שבנמל תל אביב, היא משהו שלא ראיתם כדוגמתו לפני כן. הערב מתחיל במדיטציה קצרה בהדרכתו של אמון, איך להתחבר לתחושות הגוף, להרגיש את הנשימות ולחוש את האהבה. אחר כך – פשוטו כמשמעו – מתחילים לזוז, להניע את הגוף מצד לצד ולתרגל מיינדפולנס בתנועה. המסיבות של אמון מתחילות בשעה 21:00 ומסתיימות ב24:30. הגיל הממוצע של חברי מחתרת האנשים המאושרים נע בין 30 ל-60. לא ילדים, אבל רוצים להזיע ולרקוד.

הרקדניות בניצוחה של עדי זלינגר. צילום: יובל כהן

הרקדניות בניצוחה של עדי זלינגר. צילום: יובל כהן

על הבמה יוגב חרובי, חטיבת קצב של איש אחד המוקף במערכת תופים וכלי נשיפה אוסטרלי מהפנט, מלווה בשלוש רקדניות שמלמדות תנועות גוף המזרימות את האנרגיה והדם, משחררות את הכתפיים ובעיקר את האגן. כאן כל אחד משתחרר בריקוד משלו, מבטא את עצמו בחופשיות, את השמחה, הכאב, העצב, הכעס ומשחרר את מה שנתקע בו. לבמה יעלה גם די.ג'יי נתיב שמוביל מסיבות טראנס ויער בפסטיבלים בארץ ובעולם. עדי זילנגר תוביל את הרקדניות וניסים אמון יעצור את כולם מדי פעם כדי להזכיר את הדברים החשובים באמת והלילה יתרומם תוך כדי תנועה. מטיבי הרחבה ישמחו לדעת כי בחודש יוני יוציא אמון קבוצה למרוקו, לפסטיבל טראנס אפריקאי שיהיה בעיר אסווירה.

קישור לטיול הקרוב שלנו למרוקו- לפסטיבל הגנאווה בהנחיית ניסים אמון