• טיפולים אירוודים

אירוודה – הטיפולים

גוף ונפש בסרי לנקה – הטיפולים

על מרכז הטיפולים:

המרכז האיורוודי Siddhalepa הוא מן היפים שבסרי לנקה.. גן בוטני הממוקם במפרץ חוף ים שבחוף המערבי. במרכז ישנם מטפלי איורוודה מקצועיים ומנוסים החיים דרך קבע במקום.

חמישה רופאי איורוודה מאבחנים יקלטו את האורחים ובפגישה אישית יתאימו לכם חבילת טיפולים, תפריט תזונה מתאים וצמחי מרפא שיקלו עליכם את תהליך הניקוי. הרופאים ילוו כל אחד מכם במהלך 8 הימים במעקב צמוד על התקדמותכם.

בהתאם להמלצות הרופא המטפל – יכללו הטיפולים:

עיסוי, עיסוי לימפטי, סאונות צמחי מרפא, אמבטיות צמחי מרפא, עיסוי יבש עם אבקות צמחים ופילינג קל, עיסוי עם כדורי צמחים ומרקחות צמחים שונות, רפלקסולוגיה, נקודות לחיצה אקופרסורה ועוד. כל אלו מטרתם לזרז את חילוף החומרים, לייעל את הוצאת הרעלים מן הרקמה ולהמריץ את זרימת הלימפה.

האבחון והטיפול:

בהגיענו אל מרכז הטיפולים האיורוודי 0נפגוש את הרופא האיורוודי המאבחן. הפגישה עם הרופא תארך כ 30 דק' ותכלול אבחון מדויק של "הטיפוס" אשר אנו וחוסר האיזון או האיזון בשלושת הביו אנרגיות אשר בנו, שלושת הדושות וחמשת היסודות (ואטה (אוויר ומרחב), פיטה (אש), קאפה (מים ואדמה)

האבחון הינו אישי בסופו תינתן סקירה קצרה על מצבנו הבריאותי, גופני ונפשי.

הרופא האיורוודי יתאים עבור כל אחד את חבילת הטיפול המתאימה לו ביותר, על פי הנתונים אשר הובאו באבחון ועל פי מצבו הבריאותי. (פה המקום לפרוש את הבעיות הרפואיות, בקשות מיוחדות וכו'). התאמת חבילת הטיפול תכלול את טיפולי הגוף השונים והתאמתם לכל אחד באופן אישי (סוג הטיפול, החומרים והצמחים אשר משמשים לטיפול, המלצות תזונה המבוססת על עקרונות התזונה האיורוודית לזמן השהיה במרכז, תרגול יוגה ומדיטציה מתאים לכל אחד ועוד) .

במהלך השהייה במרכז, יעבור כל משתתף מפגשים יומיים קצרים בכל יום מימיי הנופש עם אותו הרופא המאבחן,  אלו הם מפגשי התרשמות הבוחנים את השיפור באיזון תוך כדי השהייה במרכז ובהתאם יותאמו הנחיות נוספות.

הטיפולים יכללו כמה מהטיפולים המפורטים לעיל, בהתאמה אישית ע"י הרופא המאבחן:

Shirobyanga  – עיסוי ראש וקרקפת – הזנה והרגעה של אזור הראש, מעודד צמחי שיער, מרגיע את מערכת העצבים ובעיות מנטאליות.

Shirodhara – נסך שמן על המצח (עין שלישית) – הרגעה וחיזוק מע' העצבים ופעילות המוח. פיתרון יעיל למגוון בעיות כמו לחץ נפשי גבוה, כאבי ראש, נדודי שינה, מתח גבוה, לסתות קפוצות ועוד

Picchill – נסך שמן על הקרקפת! טיפול בו נוסכים שמן חמים הרקוח מצמחי מרפא על הקרקפת להרגעת מצבי דלקת באזור הקרקפת.

Parisheka- נסך שמן על הגוף כולו! טיפול בו נוסכים שמן חמים הרקוח מצמחי מרפא על פי המסורת האיורוודית על הגוף כולו. הטיפול מיועד למצבי דלקת בגוף ולחיזוק הגוף!

Abyanga  – עיסוי איורוודה מסורתי. העיסוי נעשה עם שמן חמים ומיועד להרפיה וחיזוק הגוף, לחיזוק השרירים, למניעת כאבי שרירים ומפרקים, הקניית הרפיה למערכת העצבים ומענה לנדודי שינה, מחלות מפרקים ועייפות כרונית.

Mukabyanga – עיסוי פנים מיוחד, מיועד לחיזוק שרירי הפנים, להזנת הפנים ועור הפנים.

Ayurveda Face Packs – מסיכת פנים איורוודית, לניקוי, לחלוח והרגעת עור הפנים.

Akshitarpana – טיפול עיניים, ע"י השריית העיניים במרקחות צמחים ייעודיות, לטיפול בבעיות עיניים, הזנת העין ושיפור הראייה.

Netraparisheka  – טיפול עיניים, ע"י שטיפת העיניים במרקחות צמחים ייעודיות, לטיפול בבעיות עיניים, טיפול בדלקות ובעיות עיניים שונות.

Netrapindi – טיפול עיניים, ע"י הנחת רטיות המוכנות מצמחי מרפא, להרגעת עיניים תשושות ומגורות.

Pinda-Sweda- טיפול מיוחד במינו ובו מעסים את הגוף עם כדורי בד מיוחדים אשר בתוכם תערובת מרפא המוכנה מבישול של צמחי מרפא וחומרים נוספים יחד עם שמן חמים. הטיפול מיועד להגברת ניקוי הרעלים ע"י הגברת הזיעה, להקלה על נוקשות של שרירים ומפרקים, לטיפול בעייפות ותשישות של הגוף, בעיות מפרקים ועוד.

Parisheka-Sweda – טיפול מיוחד ובו מגבירים את יכולת ההזעה של הגוף ע"י עיסוי עם מרקחות צמחים ושמנים מיוחדים לניקוי הגוף מרעלים.

Avagaha-Sweda – טיפול מיוחד ובו מגבירים את הזיעה רק בפלג הגוף התחתון לטיפול בבעיות של מערכת השתן, מע' גניקולוגית, כאבי גב תחתון ועוד.

Naadi-Sweda  – טיפול ובו משתמשים במכשיר אדים מיוחד לטיפול בחלק גוף מסוים. האדים רקוחים עם צמחי מרפא מיוחדים המיועדים לבעיות שונות. הטיפול בה לנקות רעלים מאותו חלק גוף, להשכחת הכאב (שרירים, מפרקים, עצמות וכו') ולחיזוק אותו חלק גוף. הטיפול מלווה ע"י עיסוי מיוחד!

Kuti-Sweda – סאונת אדים מיוחדת לכל הגוף (מלבד הראש). האדים רקוחים עם צמחי מרפא מיוחדים המותאמים לכל אחד בצורה אישית ע"י הרופא המטפל. הטיפול מיועד לניקוי רעלים עמוק מכל הגוף!

Herbal-Bath – אמבטיות מרפא עם צמחי מרפא. שהייה באמבט חם עם תמציות צמחים ושמנים הרקוחים במיוחד עבור כל אחד. הטיפול מיועד כמענה לבעיות עור שונות, לניקוי רעלים והפגת כאבי גוף שונים. הטיפול מחייה ומרענן את הגוף כולו ומעורר את כוחות החיים בגוף!

Pebble-Walk  – צעידה מיוחדת על מצע של אבנים חלקות. מיועד להגברת זרימת הדם  לכפות הרגליים, לשיפור גמישות וחיוניות כפות הרגלים ולטיפול בכל איברי בגוף ע"י הטיפול בכפות הרגליים.